O mně
Mandaly
Poradenství
Poradenství přes Skype
Psané horoskopy
Knihy
Kurzy
Napsali jste mi
Spřízněné stránky
Kontakt

Předpověď na rok 2017   Podle čínské astrologie vstupujeme 28. ledna 2017 do roku Ohnivého Kohouta. Kohout je pragmatické znamení zaměřené na výkon, systém a pořádek a ohnivý živel dodává Kohoutovi na intenzitě. Energie roku Kohouta se zřejmě bude snažit vnést jistý pořádek do státních a ekonomických záležitostí a zabránit tak narůstajícímu chaosu současné doby. Kohout ale často dělá z jednoduchých věcí věci složité, proto se dá také očekávat nárůst byrokratických, často nesmyslných opatření, které mohou podvazovat podnikatelského ducha. Přesto si ale myslím, že rok 2017 bude rokem pro nás celkově po ekonomické stránce rokem úspěšným.
   Snaha o „nový pořádek“ se může začít objevovat i na mezinárodní úrovni v jisté reorganizaci mezinárodních vztahů. Někteří politikové se však mohou začít více řídit politikou „tvrdé ruky“, mohou se, obrazně řečeno, i naparovat a navzájem si ukazovat svou sílu. Pozitivní impulz ke změnám přijde od nastupující vládní strany v USA. Přinese to nový vítr do plachet zvláště v podnikatelské oblasti, který se pak může začít přenášet i do celého společenského života. Přijde pravděpodobně řada překvapivých a radikálních změn v politické i ekonomické oblasti. Mnohým se to ale nebude líbit.
   Ke zvýšenému napětí ve světě v tomto roce může dojít už začátkem února, kdy se spojí ve znamení Berana Mars s Uranem. Díky tomu se nejen ve světě, ale i na domácí politické půdě dají očekávat rozbroje a velké napětí. Tyto vlivy budou trvat celý únor až do poloviny března.
   Co se týče Evropské unie, její vyhlídky jako celku nejsou zrovna moc růžové. Jen připomenu slova z mé loňské předpovědi. Upozorňovala jsem na odstředivé tendence v rámci EU, týkající se zvláště Velké Británie. Bohužel, stalo se. Ale ani v tomto roce to EU lehké mít nebude. V sousedním Německu, které je hlavním tahounem EU, díky politice otevřených dveří začne narůstat sociální napětí. Poměrně složité záležitosti budou řešit tentokrát i některé jižní státy EU.
   Další náročné období může být i září a větší část října. Na obloze je napěťová opozice dvou velkých planet mezi Jupiterem a Uranem a zároveň napěťové aspekty mezi Marsem, Saturnem a Neptunem. Minimálně může docházet ke kritickým výpadům, rozmíškám a nedorozuměním. Ale to jsou spíše symptomy, které předcházejí nějakou radikální přestavbu. Na domácí půdě se tyto vlivy nejspíš tolik neprojeví, ale tipovala bych, že citelné to bude v sousedním Německu. Typické vlastnosti Němců jako smysl pro pořádek a pracovitost dostanou hodně zabrat. Po podzimních volbách v Německu očekávám, že současná vládní garnitura díky vnitrostranické krizi ve vládnoucí straně skončí a na politické scéně se objeví zcela nové tváře. Ke konci roku by se rozčeřené vlny měly zase zklidnit.
   Firmám bych v tomto roce radila se příliš velkým rizikům nevystavovat, ale zaměřit se hlavně na stabilní investice a konzervativní strategii. Příznivý trigon mezi Saturnem ve Střelci a Uranem v Beranu vládne po celý tento rok a přeje zavádění starých a osvědčených metod. V tuto dobu lze dobře využít již zapomenuté projekty, a to zcela novým způsobem. Je dobré držet se starých přátel, rozvíjet spolehlivé a dlouhodobé vazby, sázet na jistotu a přitom se vytrvale, a třeba i pomaleji, posouvat kupředu.
   Politikům bych doporučovala více rozvahy, grácie a zvláště diplomacie, protože vždy je lepší vyjednat oboustranné výhody než si jít umanutě za svým.

   A na závěr se podívejme, jak se bude dařit v tomto roce jednotlivým znamením. A opět jako každý rok musím říct, že následující prognóza je jen orientační, protože vždycky je třeba vzít v úvahu celý horoskop, nejen pozici Slunce, které tvoří jen malou část horoskopu. Velmi důležité jsou pozice dalších devíti planet, jejich umístění ve znameních a domech, nesmírně důležitá je pozice ascendentu, která se odvíjí od přesné hodiny a místa narození. Přesto se pokusím nastínit aspoň hrubou prognózu pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

BERANI
   Berani by se neměli pouštět do žádných nebezpečných aktivit a riskantních finančních operací. Na některé příslušníky tohoto znamení možná budou letos čekat trochu nepříjemná úřední jednání, vyloučeny nejsou ani soudní spory. Pokud ovšem Berani dokážou zkrotit svou netrpělivost a zbrklost, mohou nakonec dosáhnout svého vysněného cíle.

BÝCI
   Pro Býky by většina letošního roku mohla být docela klidná, bez větších výkyvů. Teprve od října mohou mít pocit, že se jim nedostává peněz, což ale může souviset s většími výdaji, které se začnou nečekaně dostávat ke slovu. Možná nezbude než požádat šéfa o zvýšení platu nebo se poohlédnout po lépe placeném zaměstnání.

BLÍŽENCI
   Blíženci ještě stále mohou mít pocit, že nic z toho, na co v této době sáhnou, se jim nedaří podle jejich představ. Přesto by ale letošní rok měl být o něco příznivější, než byl ten loňský. Náročnější ještě může být leden, květen a září, ale na konci prosince by se všem Blížencům mělo už definitivně ulevit.

RACI
   Raci by měli být opatrnější v únoru a v červnu, kdy se může zkomplikovat buď rodinná situace, nebo přijdou nepříjemnosti v pracovní oblasti. Neměli by v této době uzavírat žádná důležitá rozhodnutí, protože po čase by se zřejmě přesvědčili, že je neměli dělat. Pokud Raci plánují ve svém životě nějaké zásadní změny, měli by počkat do poloviny října, kdy planety budou na jejich straně.

LVI
   Pro Lvy by to měl být celkově velmi příjemný rok. Může se objevit finančně zajímavá nabídka nového zaměstnání, ale vyloučen není ani nový přírůstek do rodiny. Pokud by Lvi zrovna byli bez partnera, je velká šance někoho potkat. Proto by byla škoda vyhýbat se zajímavým setkáním, která mohou Lvy v mnoha ohledech obohatit.

PANNY
   Panny ještě stále budou muset řešit spoustu problémů, které se pravděpodobně potáhnou už z loňského roku. Nejnáročnější bude zřejmě leden a květen, kdy se projeví komplikace v partnerském vztahu nebo nejistota v pracovní sféře. Panny budou muset počkat až do začátku října, kdy se přece jen začne blýskat na lepší časy.

VÁHY
   Pro Váhy by to měl být rok, který sice přinese mnohé změny, ale může přinést i štěstí a spokojenost. Únor bude zřejmě hodně hektický a Váhy budou postaveny před nejedno důležité rozhodnutí. Toho se ovšem nemusí bát, protože z výsledné situace nakonec budou mít docela velký prospěch.

ŠTÍŘI
   Štíři by měli všechny důležité životní kroky odsunout až na podzim, kdy se jim bude dařit všechno, čeho se jen dotknou. Pokud své plány budou připravovat pěkně v závětří a nebudou své úmysly vytrubovat hlasitě do světa, už v říjnu dostanou nejednu příležitost, jak svému okolí vytřít zrak.

STŘELCI
   Střelcům se ještě stále bude zdát, že jejich svoboda, kterou nadevše milují a kterou si za žádnou cenu nechtějí nechat vzít, je teď omezována ze všech stran. Neměli by podléhat pochybnostem o smyslu toho, co jim loňský a letošní rok připravil, spíš by se měli zaměřit na zdravější životní styl. Když se budou věnovat sportu a na talíř si přidají víc ovoce a zeleniny, určitě se začnou cítit lépe.

KOZOROZI
   V první polovině roku se Kozorozi nemusí cítit úplně ve formě. Zejména červen a červenec by mohl přinést celou řadu konfliktních situací doma nebo v práci. Rozhodně to však nebude správná doba na důležitá rozhodnutí. Kozorozi by neměli tlačit na pilu a měli by si raději odpočinout. Letos si mohou dopřát i náročnější dovolenou. Jejich úspory to unesou a oni si po celoroční námaze rozhodně trochu pohodlí zaslouží.

VODNÁŘI
   Pro Vodnáře by to měl být skvělý rok. Kamarádi jim dohodí několik dobrých pracovních příležitostí, které mohou znamenat výrazný posun v kariéře. Prospěšná by se ukázala i cesta do daleké ciziny, která by mohla přinést nejen nevšední zážitky, ale i docela dobré finance a všestranné kontakty.

RYBY
   Ačkoli by se Ryby asi nejraději viděly odpočívat daleko za hranicemi všedních dnů, okolnosti je mohou přinutit intenzivně řešit partnerské záležitosti. V září a v říjnu může tlak od partnera zesílit a Ryby mohou mít tendenci unikat z nepříjemné reality. Pokud nebudou reagovat zbrkle, situace by se už na podzim měla vyřešit k jejich prospěchu.

Ida Myslikovjanová

Ida Myslikovjanová

tel.: 608 426 823

Copyright © 2009 Michal Hanusek