O mně
Mandaly
Poradenství
Poradenství přes Skype
Psané horoskopy
Knihy
Kurzy
Napsali jste mi
Spřízněné stránky
Kontakt

Předpověď na rok 2016   Z hlediska čínské astrologie vstoupíme 8. února 2016 do roku Ohnivé Opice, což je mazané, všestranné, prohnané a podnikavé znamení. Na jednu stranu to tedy může přinést novou energii, které bychom měli využít, na druhou stranu se dá předpokládat, že to bude rok poměrně divoký, dynamický, neklidný a pro mnohé z nás i stresující, protože některé události mohou nabrat i docela rychlý spád. Pokud se podíváme na konstelace planet z pohledu naší západní astrologie, v tomto roce ještě stále působí velmi napěťová kvadratura mezi Uranem ve znamení Berana a Plutem ve znamení Kozoroha, která už bohužel několik let trvá a která je zodpovědná za většinu napětí v současném světě. Nicméně ohnivý živel nepůsobí jen napěťově a destruktivně, ale působí i pozitivně tím, že vytváří nové příležitosti. Štěstí bude přát těm, kdo se odvážně dokážou pustit do nových projektů a podnikatelských nápadů. Nadcházející rok bude zřejmě také obdobím, kdy přestanou do jisté míry platit některá stará pravidla, na která jsme byli dosud zvyklí, a začnou platit pravidla nová. Kdo se v nich rychle zorientuje, ten na tom v tomto roce vydělá. Bohužel rok Opice přeje i různým machinacím a intrikám, o které nemusí být v tomto roce nouze. Mnozí lidé mohou počítat s tím, že jim všechno projde a že jsou neodhalitelní. Teď to však nemusí platit. Na intriky a podvody se dříve nebo později přijde. Některé země, zvláště v Evropě, prodělají celou řadu radikálních proměn. Objeví se pravděpodobně nové tváře, o kterých jsme doteď moc neslyšeli, s recepty, jak začít řešit staré problémy novým způsobem. To se nám ovšem nemusí líbit.
   Kromě Urana s Plutem se o další nepříjemnosti v tomto roce může postarat i napěťová kvadratura Saturna ve znamení Střelce na Neptuna ve znamení Ryb (obě znamení souvisí s vírou), která je na obloze už od roku 2015. Tato konstelace bude zřejmě zkouškou naší víry a našich jistot. Víra jedné strany může narážet na víru či dogmata strany druhé. Může být otřesena i víra v určité instituce, osoby či systémy. Problémy budou zřejmě přicházet z velké části ze zahraničí, protože znamení Střelce obecně s cizinou souvisí. Kvadratura mezi Saturnem a Neptunem by však mimo jiné mohla zasáhnout i důvěru na finančních trzích.
   Celá první polovina tohoto roku, zejména od března do konce září, bude poznamenána silným napětím nejen v naší republice, ale na celé evropské scéně. Toto napětí bude pravděpodobně spojeno s aktivitami, které budou přicházet ze zahraničí, za což budou zodpovědné dvě planety, které obecně souvisí s nepříjemnostmi – Mars a Saturn. Saturn bude ve Střelci, jak jsem už psala, celý rok, a v březnu se k němu přidá i Mars, který bude tentokrát ve Střelci bohužel skoro celý půlrok. Dá se tedy předpokládat, že toto období bude provázeno nejen napětím a nejednotností v rámci EU, ale i narůstajícími obavami a současně i čím dál větší nespokojeností většiny Evropanů. Na samém začátku roku 2016 může být vystaven nějaké zátěžové zkoušce sever a severovýchod Evropy. Zřejmě se už letos objeví i jisté odstředivé tendence v rámci EU, což se může týkat hlavně Velké Británie. Co se týká České republiky, ta snad tyto turbulence ustojí, ale o různé rozmíšky na domácí scéně rozhodně nebude nouze. Neptun v Rybách svádí k podlehnutí jakýmsi neskutečným ideálům. Našim politikům bych proto radila zachovat maximální pragmatičnost ve svých rozhodnutích, jinak by jim totiž hrozilo naprosté odtržení od reality a tím i od svého národa. Co se týká ekonomické situace v naší zemi, mohlo by dojít k určitému ekonomickému oživení.

   Přestože celková prognóza pro letošní rok nevyznívá příliš optimisticky, neznamená to, že by se lidem nemělo dařit. Proto se na závěr podívejme, jak se bude dařit v tomto roce jednotlivým znamením. A opět jako každý rok musím říct, že následující prognóza je jen orientační, protože vždycky je třeba vzít v úvahu celý horoskop, nejen pozici Slunce, které tvoří jen malou část horoskopu. Velmi důležité jsou pozice dalších devíti planet, jejich umístění ve znameních a domech, nesmírně důležitá je pozice ascendentu, která se odvíjí od přesné hodiny a místa narození. Přesto se pokusím nastínit aspoň hrubou prognózu pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

BERANI
   Beranům bych radila vyzbrojit se trpělivostí. To, do čeho se nedávno pustili, bude letos procházet nějakou zkouškou, ale neměli by se při prvních problémech vzdávat a vrhat svou energii zase někam jinam. Pokud vydrží u započatých aktivit, mohli by vybudovat něco, co bude postavené na solidních základech.

BÝCI
   Býkům by se mělo dařit zejména v první polovině roku, kdy jim bude přát Jupiter z Panny. Pokud tedy chtějí zrealizovat něco, na čem jim hodně záleží, měli by se pokusit to stihnout nejpozději do 10. září. Mohou se pustit do nových projektů, mohou založit firmu nebo i rodinu nebo se třeba přestěhovat.

BLÍŽENCI
   Asi nejsložitější období budou v tomto roce prožívat Blíženci, kterým příznivý vítr do plachet opravdu teď vát nebude. Měli by se připravit na nejrůznější těžkosti a problémy, které planety na obloze naznačují. Asi nejnáročnější bude pro příslušníky tohoto znamení jaro – konkrétně březen, duben a květen, a potom znovu v létě srpen a září. V říjnu už by tlaky, které budou Blížence většinu roku nejspíš trochu deptat, měly aspoň trochu polevit.

RACI
   Rakům by se mělo hlavně v první polovině roku vcelku dařit, ale mohou projít některými nečekanými změnami, kterým by se poněkud konzervativní Raci nejspíš raději vyhnuli.

LVI
   Lvi by si mohli v první polovině roku nachystat nějaké projekty, které by pak ve druhé polovině roku mohli realizovat. Pokud se jim podaří soustředit se i na potřebné detaily, mohli by už v září své půlroční snahy pozitivně zúročit. Opatrnější by Lvi měli být až od poloviny listopadu a v prosinci.

PANNY
   Panny se asi budou muset potýkat s nějakými těžkostmi, které se jim s největší pravděpodobností podaří víceméně zdolávat až do září. Pak se ale může ukázat, že problémy samy od sebe nezmizí, a Panny se k nim budou muset postavit čelem.

VÁHY
   Pokud Váhy v tomto roce budou stát před nějakými změnami, bylo by ideální, kdyby se svým rozhodnutím přiklonit se na tu či onu stranu vyčkaly do října. Pak mají velkou naději, že rozhodnutí, které udělají, bude pro ně prospěšné.

ŠTÍŘI
   Štíři by v tomto roce planety mohli mít na své straně. Nemusí se tedy bát, že by přišli o své pozice ani v práci, ani doma. Pokud by se ovšem chtěli pustit do něčeho nového, ideální by to bylo uskutečnit do konce srpna.

STŘELCI
   Střelci budou zřejmě v tomto roce zavaleni prací, povinnostmi a starostmi, takže je velmi pravděpodobné, že se to projeví velkým vyčerpáním. Pokud nechají přejít první příznaky nadměrné únavy bez povšimnutí, mohlo by to nakonec vyústit v nějaké zdravotní problémy. Stejně tak je možné, že na přetřes přijdou partnerské problémy, které byly delší dobu neřešené, ale teď se přihlásí o slovo.

KOZOROZI
   Kozorohům bude tento rok díky Jupiterovi vcelku přát, zejména v období od začátku ledna do konce září by se mohly uskutečnit některé změny v pracovní oblasti, které ambiciózní Kozorozi jistě uvítají.

VODNÁŘI
   Vodnáři by si měli nechat všechna důležitá rozhodnutí na poslední čtvrtinu roku, protože tady jim bude přát jak Saturn, tak Jupiter. Do té doby by měli pracovat na přípravě toho, co koncem roku mohou uskutečnit.

RYBY
   Na Ryby mohou dopadat nejrůznější problémy, které však nemusí být tak složité, jak je Ryby budou vidět. Není nejlepší řešení strkat hlavu do písku a potíže vytěsnit, spíš by se Ryby měly držet reality a stát pevně nohama na zemi, aby dopady současné situace nebyly zbytečně tvrdé.

Ida Myslikovjanová

Ida Myslikovjanová

tel.: 608 426 823

Copyright © 2009 Michal Hanusek