O mně
Mandaly
Poradenství
Poradenství on-line
Psané horoskopy
Knihy
Kurzy
Napsali jste mi
Spřízněné stránky
Kontakt

Venuše a partnerské vztahyVenuše a partnerské vztahy

Ida Myslikovjanová
Ukázka z knihy:

   Někteří lidé (zejména to platí o ženách) s aspektem Venuše/Neptun jsou schopni pro milovaného člověka udělat téměř všechno a po něm naopak nechtějí vůbec nic. Takové chování může mít několik důvodů.
   Jednak to může být z lásky, poněvadž chtějí, aby ten druhý byl šťastný. Proto plní každé partnerovo přání ještě dříve, než bylo vůbec vyřčeno.
   Ale stejně tak to může být i ze strachu, že o milovaného člověka přijdou. Mnozí lidé si myslí, že když se pro partnera úplně neobětují, když nebude všechno tak, jak chce on, tak jim partner uteče. Proto dělají věci, které – posuzováno z vnějšího pohledu – velmi často hraničí s nerozumností. Nechávají se využívat, nedokážou prosadit své požadavky, dělají věci, které ve skutečnosti vůbec dělat nechtějí, jen aby se partnerovi zavděčili a on je neopustil. Paradoxně to ale funguje tak, že právě ti, kteří se obětují nejvíc, kteří na sobě nechávají dříví štípat, kteří souhlasí se vším, co protistrana navrhne, bývají nejčastěji podváděni, zavrhováni, zraňováni a opouštěni. Člověk, který si neváží sám sebe, jen sotva může počítat s tím, že si ho budou vážit ostatní.
   Často také zaráží bezbřehá naivita, s níž tito lidé do vztahu jdou nebo s níž se obecně dívají na svět. Mnohdy se stává, že celé město ví o partnerově nevěře, jen člověk s napěťovým aspektem Venuše/Neptun nemá o ničem tušení, protože si něco takového absolutně nechce připustit. Chce svoji krásnou pohádku se šťastným koncem, takže je ochoten raději strkat hlavu do písku, než se dozvědět pravdu.
   Bohužel lidé bývají nepoučitelní, proto se nezřídka podobné situace opakují. Taková žena pak k údivu všech naráží opakovaně na muže, kteří ji podvádějí, využívají nebo opouštějí, přestože ona sama touží po lásce a rodině a je ochotna pro to obětovat cokoliv. Často to po několika zklamáních pak vyhodnotí tak, že asi nepotkala toho správného, což není zcela pravda. Problém je v tom, že na muže nahlíží pouze skrze své představy, a pokud je realita jiná (což je u napěťových aspektů Venuše/Neptun téměř vždy), než si vysnila, obvykle bývá střet s realitou bolestivý.

   Názorným příkladem by mohla být zpěvačka Naďa Urbánková (Slunce v Raku), o kterou měli muži vždy zájem, ale která přesto v trvalém a spokojeném manželství nezakotvila. O svých nepovedených vztazích s muži promluvila v televizním pořadu 13. komnata. I když byla Naďa Urbánková přesvědčená, že to s muži umí, výsledkem byla vždy, podle jejích slov, katastrofa. Do vínku totiž dostala Venuši v Blížencích v kvadratuře na Neptun v Panně. První manželství, poznamenané úmrtím dítěte, zkrachovalo po osmi letech. Další, asi nejsilnější vztah s Josefem Abrhámem, s nímž toužila mít dítě, skončil poté, co jí její kadeřnice prozradila, co už si cvrlikali i vrabci na střeše – že Josef chodí s Libuší Šafránkovou.
   Reakce Nadi Urbánkové byla přesně ve stylu aspektu Venuše/Neptun, vůbec totiž nechápala, o čem kadeřnice mluví: „No jistě, chodí spolu do divadla, vždyť jsou tam oba v angažmá. Teprve když z ní vypadlo, že se vodí za ručičku a dávají si pusinky, tak jsem pochopila, že je to vážný. Dva roky žil dvojí život a já jsem v Praze byla pravděpodobně jediná, kdo to nevěděl.“
   Byl to šok, který zpěvačka vyřešila odjezdem do Ameriky, kde se natruc vdala. Manželství však zase ztroskotalo (manžel prý chodil domů čím dál méně, o to více se zdržoval v hospodách), a tak se Naďa Urbánková vdávala potřetí. Tentokrát za lékaře, žijícího ve Švýcarsku, který jí sliboval úžasné stáří, cestování po celém světě, peníze a pro dceru nejlepší školy. Myslela si, že se do ní zamiloval, protože ona zamilovaná byla.
   Když kvůli němu opustila domov, přátele a svoji úspěšnou pěveckou kariéru a přestěhovala se za ním do Švýcarska, realita byla taková, že neměla přístup k žádným penězům a o cestování si mohla nechat leda zdát. A aby toho nebylo málo, ve společném podnikání podepisovala veškeré smlouvy, za něž pak při krachu firmy nesla plnou zodpovědnost jen ona sama. Kromě toho, že jí ztroskotalo i třetí manželství, se Naďa Urbánková dostala i do obrovských finančních problémů.
   Po všech životních zkušenostech sama zpěvačka dnes svůj problém se vztahy vidí takto:
   „Když se tak ohlížím zpátky, tak si myslím, že jsem dělala zásadně špatně jednu věc. Když jsem s někým začala chodit, tak jsem se strašně zamilovala a byla ochotná udělat všechno. A po chlapovi jsem nechtěla nic. A ty mužský potom, když jsem třeba onemocněla a přestala fungovat, tak se najednou děsně divili. Takže pak to šlo všechno vždycky do háje.“

Ida Myslikovjanová

Ida Myslikovjanová

tel.: 608 426 823

Copyright © 2023 Michal Hanusek