O mně
Mandaly
Poradenství
Poradenství on-line
Psané horoskopy
Knihy
Kurzy
Napsali jste mi
Spřízněné stránky
Kontakt

Astropsychologie a rodinaAstropsychologie a rodina

Ida Myslikovjanová


Cena knihy: 259 Kč Ukázka z knihy...
pdf Obsah knihy...Milá Ido a Zdeňku,
z knížky jsem tak nadšený, že jsem Vám vysekl na astrolabu poklonu, jakou už dlouho nikdo na žádném astrowebu nedostal.
Tonda Baudyš


   Moji milí, musel jsem sem vložit doporučení následující, anžto jsem z četby knížky na hadry a to že jsem od ní nejdřív nečekal nic extra.
   Náš olomoucký kolega Zdeněk Myslikovjan je psycholog, skutečný psycholog, vědecky disponovaný člověk s praxí z manželských poraden ještě ze 70. a 80. let. Jeho žena Ida Zdeňkovy znalosti a poznatky ve velmi srozumitelné formě sepsala. Idy předchozí knížky jsem nečetl, vnímal jsem je jako korektní a dobře odvedené, ale nečekal v nich něco zásadně nového. Astropsychologie rodiny je ale tětí sekerou do velmi starého a tvrdého dřeva.
   A mám-li říct, co si myslím, měl jsem se k informacím v této knížce dostat dříve, na mé práci by se to bylo velmi dobře projevilo. Až při čtení jsem pochopil, proč mi Zdeněk doporučoval už v roce 2003, ať psychologii vystuduji. Ne, že bych dnes, stejně jako tehdy toužil probírat se šílenostmi typu depresivní, schizoidní, úzkostný etc. typ člověka, jsem rád, že tuto práci za nás všechny udělal někdo jiný. Kniha si všímá zejména tématu chybějící rodič a náhradní rodič, což je téma, které je schopné řídit život (postiženého) člověka pevnou rukou po větší část života. Připouštím, že mne zajímá obvykle spíše literatura motivovaná terapeutickým zkušenostmi, než obecně psychologické spisy, ale tady je to poprvé, co důležité informace zazněly s tak srozumitelným a přitom naléhavým poselstvím. Domnívám se, že Zdeněk Myslikovjan zhodnotil svoji celoživotní moudrost tím nejlepším způsobem a nebýt Idy, asi by se to všechno na žádných stránkách knížky neobjevilo. Ido a Zdeňku, děkujeme.
Tonda Baudyš


   Tondo, moc jsi nás potěšil, že jsi složil takovou poklonu naší knížce „Astropsychologie a rodina“.
   Mile nás to překvapilo a v tomto adventním čase nám to udělalo radost, třeba se pár lidí rozhodne si ji pořídit, tvůj web je hodně čtený. Tato zpráva přišla skoro zároveň s tím, kdy jsem se dozvěděl, že pan Tichý v Ostravě udělal dokonce o naší knize na fóru astrologů přednášku. (Jen tak na okraj - máte oba stejné střelecké Slunce, ale i ascendent - zase nějaká kosmická synchronicita!)
   Přesto však cítím nutnost pár věcí upřesnit, už jsem tak učinil vzápětí Tobě osobně v mailu, ale ještě to rozvedu i na tvém webu veřejně. Někteří lidé by mohli mít mylný dojem, že když jsem psycholog, že tahle kniha je moje práce. Ta kniha nevznikala mojí zásluhou, ani jsem k ní nedal podnět a ani v ní nezhodnotil svoji celoživotní moudrost. (Pokud bych něco někdy vůbec napsal, psal bych o něčem jiném.) Jestli jsem se na knize podílel, tak max. 10 -15 % - trochu něco s teorií – toť vše, na rozdíl od enormního úsilí a času, který v celém tomto roce věnovala knize moje žena. Takže díky a chvála patří především jí. Navíc je to téma, které ji hluboce zajímá a ledacos z Freudových věcí četla. Co se oidipovského komplexu týče, jsem jako Rak spíše než odborníkem na něj - jeho nositelem, na což mě manželka od začátku upozorňovala a v knize se i na mně a mé rodině tak trochu vyřádila. U manželky si cením střízlivého, věcného a srozumitelného přístupu. Takový byl konec konců i zemitý Freud. Psychologické a astrologické zákonitosti se dají vysvětlit i jednoduše a na příkladech. Doufám, že tato kniha pomůže všem, kde v jejich rodinách hrají roli různé rodičovské deficity a přehnané oidipovské vazby.
   Takže Tondo, ještě jednou díky a přeji hezké Vánoce Tobě i Tvým blízkým.
Zdeněk Myslikovjan


Tak to ať mi Ida odpustí, tím jak Tebe znám o fous déle, tak jsem Tě za řádky cítil. A Idě skládám o to větší kompliment.
Moc Vás oba zdraví
Tonda Baudyš


Vážená paní Myslikovjanová,
kniha v pořádku došla a je opravdu dobrá. Na prosincové schůzce ostravských astrologů tam přečtu úryvek, asi Táňu.
Mějte se krásně.
Karel Tichý


   Mimochodem, knížka je teda síla, myslela jsem, že ji přečtu jedním dechem, ale ten mi na to nestačí. Měla by to být povinná výbava všech nastávajících rodičů, stávajících rodičů a dětí, kteří už mají dost rozumu na to, aby se nenechali ničit.....
   Vždycky mě děsilo, co všechno jsme schopni napáchat vědomě, ale v "dobré víře" je to možná ještě horší....
   Sedím se zvýrazňovačem v ruce a podtrhuju důležité, i když to normálně v knížkách nedělám a nesnáším. V té Vaší poslední není strana, abych si něco nezdůraznila.
   Díky
Simona Vargová


   Přeji krásný podzimní den vám oběma a posílám slíbený ohlas na knihu. Předně - četla jsem ji až uplynulý víkend, protože když se na nějakou knihu těším (a téma je pro mě nanejvýš zajímavé, navíc i ostatní knihy p. Myslikovjanové se mi líbily), nechávám si na ni vždy větší časový prostor, abych ji mohla číst tzv. jedním dechem. Kniha mě nezklamala. Dost dobře nechápu, jak o ní někdo mohl říct, že je "drsná", mně přijde naprosto z reálného života, takových osudů znám a mám ve svém okolí na několik knih. Dokonce si myslím, že jedné mojí známé by tato kniha mohla i pomoct (typický v knize několikrát zmiňovaný případ - zavržený otec, který opustil rodinu, dcera má za sebou několik neúspěšných vztahů a žije se svou malou dcerou a matkou ve společné domácnosti. Nevyhovuje jí to, ale s ohledem na hlídání dcery se odstěhovat nechce...), ale to ukáže teprve čas. I já osobně jsem přemýšlela o tom, zda by mi kniha pomohla, pokud bych ji četla tak o dva tři roky dříve. Takhle jsem si na to všechno musela během své druhé saturnské opozice v rámci introspekce přijít sama, na druhou stranu je to dobře, na základě sebeanalýzy (k čemuž mi pomohly i vaše kurzy) jsem pochopila a přehodnotila řadu věcí, s čímž souvisí i to, že jsem "úplně jiná než dřív", i když navenek se v mém životě toho zatím zas až tak moc nezměnilo. Kniha mě takto jen utvrdila v tom, že jsem to vyhodnotila dobře, navíc mi při čtení ještě pár dalších věcí došlo.    Kniha se mi opravdu moc líbila, četla jsem ji se zaujetím od začátku až do konce (a klidně bych těch příběhů snesla i víc).    Myslím si také, že by se v ní mohlo najít hodně lidí nespokojených se svým životem a zamyslet se nad tím, co by se dalo změnit.    S pozdravem
Martina Horáková


   Paní Myslikovjanová se způsobem pojetí astrologické problematiky ve své nové práci posunula několik stupňů nad úroveň svých předchozích publikací. Odborně fundovaným a přitom širokému okruhu čtenářů přístupným způsobem nejprve obecně objasňuje vliv původní rodiny na utváření osobnosti a sociálního chování každého z nás. Popsala jednotlivé typy výchovy i vliv rodičů jednotlivě na následující způsob života člověka, jeho práci, partnerství i možný rozvoj patologických vztahů. K jednotlivým typům výchovy pak uvádí četné kazuistiky. V horoskopech osob i jejich rodičů sleduje astrologické charakteristiky, které souvisí zejména s rodičovským chováním a s partnerstvím. Vše je velmi poutavě napsané, zajímavé pro "poučené laiky" i pro odborníky. Racionálně orientovaný odborník vybavený "objektivními metodami" musí konstatovat, že astrologická analýza "sedí" dobře. Může tedy být i pro odborníka vhodnou alternativou nebo doplňkem v základní orientaci v osobnosti a situaci klienta.
   Za velký přínos práce paní Myslikovjanové považuji poctivý přístup, oddělení jednotlivých proměnných a jejich podrobnou klasifikaci a jasný popis souvislostí. Toto přesně potřebuje astrologie, aby se "obhájila". Ráda bych popřála autorce, aby měla chuť tímto způsobem pokračovat a zhodnotit množství dat své astrologické poradenské praxe.
PhDr. Naděžda Hamplová (psycholožka)


Vážená paní Myslikovjanová,
blahopřeji k napsání výborné knihy. Astropsychologie napsaná srozumitelně a čtivě s problematikou rodiny, kde se všichni více či méně poznáváme je velkým přínosem nejenom astrologicky, ale i osobně. Myslím, že kniha bude velice úspěšná, napříč celým spektrem. Hlavně pište dál, prosím.
Ještě jednou gratuluji a hezký den Vám i p. manželovi
Němejcová Jarmila


   Milí Myslikovjanovi,
   knížku jsem přečetla, to teda musela být zábava, vymýšlet tolik jmen do těch příběhů. Je to poutavě a cítím, že velmi propracovaně napsané, ten začátek a pak ty příběhy, je to pěkně zkombinované psychologicky i astrologicky, ten název se k té knížce hodí. Muselo Vám to dát opravdu hodně práce, je to tak propracované, jako kdyby to psala Panna. Vycítila jsem z ní ověřenou teorii z duchovního náhledu, že nezáleží na tom faktu, ale na způsobu vnímání toho faktu a také to, že je důležité nezapomenout, odkud jsme přišli. Tím teda nemyslím naše rodiče. Tyhle problémy jsou velmi časté, to bude mít hodně lidí radost, že nejsou sami, ale není snadné změnit rodinné vzorce, určitě je to alespoň dovede k zamyšlení, a když Vás vyhledají, tak třeba i k činu. Protože nebudou vědět sami, jak se do toho pustit a budou mít také obavy, jestli je to správné. A také člověk svůj zásadní problém většinou nevidí. Takhle krásně by to málokdo dovedl napsat.
   Ta knížka určitě udělá u mnoho lidí posun v jejich myšlení, je to teď asi pro lidstvo aspoň tady v Evropě aktuální téma.
   Přeji Vám, abyste se cítili spokojeně a krásně a dobře se Vám i dětem vedlo. Také se za Vás modlím a posílám Vám jen samé pěkné myšlenky. Vážím si Vás a děkuji za to, že jsem Vás v životě mohla poznat. Přeji Vám krásný večer a těším se zase někdy na viděnou.
Anna Burešová


Vážená paní Myslikovjanová,
zdravím Vás a blahopřeji Vám k vydání poučné knížky. Ve většině příběhů jsem poznával určité části svého života. Opět jsem musel konstatovat, že moje " starosti " jsou srandou s porovnáním životních příběhů jiných lidí. Moc děkuji za takovou knížku a těším se na další, určitě opět kvalitní a zajímavou.
Hezký večer přeje
Oto Berger


Vážená paní Myslikovjanová,
zdravím a přeji hezký večer. Mám pro Vás docela dobrou zprávu ( alespoň doufám ).
Navštěvuji dvakrát za měsíc pracovní semináře astrologie, kde nám vedoucí semináře doporučuje nějaké knížky. Dnes byla jako první doporučena Vaše nejnovější knížka, tak jsem se musel pochlubit, že ji dobře znám.
Myslím si, že čím více lidí bude o této knížce vědět, tak tím více lidí uděláte spokojenějšími.
Přeji Vám mnoho spokojených čtenářů !
S pozdravem
Oto Berger


Paní Ido,
knížka se mi velice líbila, věřím, že bude opravdovým přínosem nejen pro lidi, které zajímá astrologie. V první části "Freude...“ je psychologie popsána velmi věcně a srozumitelně i pro úplné laiky v této oblasti. Myslím si, že čtenář, v některých osudech lidi z Vaší knížky, najde sebe nebo osobu z blízkého okolí, která má podobný problém a neví jak ho řešit. Také hodně lidem se otevřou oči a pochopí, proč jednají, tak jak jednají, proč se dopouštějí stejných chyb apod. Podstatné je si svůj problém nejdříve uvědomit a připustit si, že zrovna nás se týká. Pro mnohé lidi to není jednoduchý proces. Teprve pak je možno řešit "jak z kola ven".
V naší rodině je to povinná četba.
Ewa Kwolek


Milá pani Myslikovjanová!
Chcem sa Vám poďakovať, knihu som dostala v poriadku. Pači sa mi, ako všetky, čo som od Vás čítala. Vyhovuje mi štýl, spôsob i poňatie. Páči sa mi, teóriu astrológie prenášate a aplikujete priamo do praxe a vysvetľujete na praktických ukážkach a životných osudoch, čo sa mi vidí podnetnejšie a poučnejšie, ako ktorákoľvek teoretická publikácia. Prajem Vám do budúcna veľa tvorivých síl, a dostatok inšpirácie na tvorbu podobných kníh.
S pozdravom
Mária Krieglsteinová


Paní Myslikovjanová,
celou dobu jsem si říkala, že to bude opravdu síla pro ty, co o tom vůbec nic nevěděli, anebo jichž se to týká - rodiče - jestli si některé proti sobě nepopudíte - ale ti to asi číst nebudou, jak už to tak bývá. Uvědomila jsem si, jak je profese psychologa i astrologa náročná na psychiku, lidé samozřejmě chodí, když mají problémy a některé jsou opravdu těžkého kalibru.
Přeji proto Vám i Vašemu manželovi veselou mysl a radost v životě i z vlastní práce.
Eliška Maryšková


Paní Myslikovjanová,
ještě bych chtěla podotknout, že Vaše kniha je tematicky ojedinělá svého druhu na našem trhu, odborné informace dostupné i laickému čtenáři, což je také její velké plus.
Eliška Maryšková


   Dobrý den,
   dočetla jsem Vaši knihu a musím hned napsat. Moc se mi líbila, zvolila jste výborné téma, na žádnou takovou jsem na trhu ještě nenarazila. Je to moc hezky rozebrané, myslím, že pro začínající astrology je to i výborný pomocník.
   Samozřejmě jsem hned po přečtení Vaší knihy začala studovat nativní kolečka, která mám, protože v letošním roce jsem se tomu začala dost věnovat a u všech známých, kteří mají nějaké rodinné problémy, se to ukazuje.
   Díky horoskopům, které od Vás mám, vycházím i s dcerou mnohem lépe, tak doufám, že aspoň u ní to bude dobré.
   S pozdravem a přáním hezkého dne
Monika Bukovčanová


Paní Myslikovjanová,
...Astropsychologie a rodina...těžko od knihy odtrhnout zrak. Upřímně řečeno, já jsem očekávala, že kniha bude dobrá, ale fascinuje mne to spojení s psychologií. Jste skvělý tým. Nelze, než Vám poblahopřát. Aspoň já to tak vidím.
Ludmila Řehůřková


Ahoj Ido,
tvou knihu jsem vyloženě "zhltla" hned v prvních dvou dnech. Výborně se čte. Zaujal mě hodně oidipovský komplex. Vždycky jsem si myslela, že se ten komplex vztahuje jen na matku a syna, a ne také na otce a dceru. Já jsem na otci byla emocionálně závislá a zřejmě i on na mně. Měli jsme hodně blízký vztah, vlastně mnohem bližší než s maminkou. On zemřel v době, kdy jsem ještě byla v Kanadě, a krátce potom nastaly problémy s manželem…
P. N.


Vážená paní Myslikovjanová, vážený pane Myslikovjan,
knihu Astropsychologie a rodina jsem přečetla jedním dechem, četla se sama. Vzhledem k tomu, že jsem absolventem vašich astrologických kurzů a některých psychologických kurzů, zvláště pak kurzu k základním psychologickým typům osobností, jsem moc ráda, že tuto knihu mám - je pro mne uceleným shrnutím poznatků a postřehů, které nám život přináší a vysvětlením proč tomu tak v jednotlivých případech je. Nejvíce mne zaujaly řádky o Oidipovském komplexu a o vlivu rodičů na naše dětství, a to zejména z pohledu čtyř základních typů osobností.
Jen jsem se dříve nedostala k tomu, abych vám tyto řádky napsala a za knihu poděkovala.
S pozdravem a přáním dalších inspirací
Julie Knápková


Paní Myslikovjanová,
ty knížky jsou hoooodně čtivé, dobře napsané (je vidět, že se prostě češtinářka nezapře) a je tam toho po odborné stránce (pokud mohu posoudit podle materiálů z kurzů) opravdu hodně - pokud to člověk čte pozorně, tak si tam najde hodně zajímavého. Děkuji
Radka Machová


Dobrý den,
knihu jsem přečetla velice rychle a jenom bych chtěla říct, že je dobrá, velice dobrá, ale chvílemi i velice drsná (zvlášť, když se člověk v některých úryvcích najde). Naprosto je poučná i pro lidi, kteří astrologii vůbec nevěří - lze to lehce odbourat a má to přínos i u lidí takových.
Eva Kladivová


Paní Myslikovjanová,
ještě jsem Vám nenapsala nic k Vaší nové knize. Začala jsem ji číst hned, jak jsem ji měla, přečetla jsem kousek, pak zase odložila z časových i pracovních důvodů, zase jsem kousek přečetla atd. Každopádně se mi moc líbí, líbí se mi, jakým stylem píšete, celá je napsána opravdu srozumitelně a jasně a konkrétně pro mne má také velký přínos v příkladech těch horoskopů, které uvádíte. Nejprve jsem se na každý horoskop podívala, aniž bych četla, co k němu vysvětlujete a snažila se z něho vyčíst vše potřebné. Musím ale celou knihu přečíst ještě jednou, je v ní hodně informací, včera jsem do ní znovu nakoukla a zjistila, že už si spoustu věcí nepamatuji. Určitě pište dál, neudivilo by mne, kdybyste již měla v hlavě další nápad. Mějte se i s manželem moc hezky, zdravím
Milena Pavlíková


Paní Myslikovjanová,
Vaši knihu jsem přečetla už v loňském roce a moc se mi líbila. Snad právě proto, že popisujete realitu a nepíšete žádnou červenou knihovnu. Nad mnoha osudy jsem se zamýšlela a srovnávala je s těmi, co znám já. Stojí za to zastavit se a popřemýšlet. Je to jedna z knih, ke které se člověk vrací. Díky za ni.
Vaše nadšená čtenářka
Zdeňka Pluháčková


Vážená paní Myslikovjanová,
co se týče Vašich knížek, tak zatím mám takřka celou zpracovanou (nejen přečtenou) Sluneční znamení v praxi. Velmi dobře se to čte. Ta Vaše poslední knížka je velmi obsáhlá, ale také dost ponurá svojí "depresivní" tématikou. Každopádně svým zpracováním se zdaleka vymykáte ostatním astrologickým publikacím a Váš pohled bývá přínosnější (i když nemáte prostor na detailnější rozbory), než mnohé monotematické publikace, které jen hýří slovy, ale skutek utek.
Marek Rychtařík


Ida Myslikovjanová

Ida Myslikovjanová

tel.: 608 426 823

Copyright © 2023 Michal Hanusek