O mně
Mandaly
Poradenství
Poradenství on-line
Psané horoskopy
Knihy
Kurzy
Napsali jste mi
Spřízněné stránky
Kontakt

Astrologie v praxiAstrologie v praxi

Ida Myslikovjanová


Cena knihy: 169 Kč Ukázka z knihy...
pdf Obsah knihy...Recenze na knihu „Astrologie v praxi“  PhDr. Jiřího Levého pro časopis Astro č. 5, roč. 2003 (Věda otevřená laikům)

   Člověka poněkud děsí, když mu před očima kmitají ascendenty, trigony, kvadratury, synastrie, tranzity a jiné krkolomné pojmy specifikující astrologickou větu. Nevím jak kdo, ale já mám pocit, že i ty nejsložitější a nejkrkolomější pojmy se dají vyjádřit jednoduše a srozumitelně. Znovu jsem se o tom přesvědčil, když se mi dostala do ruky knížka Idy Myslikovjanové Astrologie v praxi.

   Autorka se po boku životního partnera Zdeňka Myslikovjana věnuje astrologii řadu let a společné životní zkušenosti se promítají i do uvedené publikace. Odborník v ní zřejmě obtížně bude hledat nějaké objevné filozofující postuláty, o to víc však v ní najde ten, který chce proniknout do tajů astrologie. Dá se říci, že máme co dělat s velmi srozumitelnou učebnicí, která nám velmi pregnantně vysvětluje, jak sestavit horoskop, jak v něm číst a jak se orientovat v dalších astrologických pojmech.
   Autorka zde v praktických ukázkách dokumentuje jednu genetickou zajímavost. Že totiž se v určitých rodinách, v jednotlivých generacích opakují stejná znamení, stejné konstelace planet a dokonce jsou tu i stejné stupně v jednotlivých znameních. Dokládají to horoskopy jednotlivých členů rodiny - hlavní aktérky Zuzany, jejího bývalého manžela, otce, matky, sestry, bratra, současného přítele, dvou dětí a cizince, který nebývalou měrou zasáhl do jejího života. Právě na těchto horoskopech autorka dokumentuje řadu zásadních událostí, které se významnou měrou promítají do života člověka, například svatba, rozvod, úmrtí, odjezd do ciziny...


Kompaktní astrologický pohled na rodinu

   Praktické ukázky by byly pochopitelně málo průkazné, kdyby jim chyběl odborný výklad. Proto také knížka poskytuje vysvětlení základních astrologických pojmů a technik. Zároveň zde nalezneme návod, jakým způsobem lze kombinovat jednotlivé provky horoskopu, aby bylo možné dojít ke konkrétním závěrům.
   Více než plané teoretizování vám poslouží jedna ukázka: „V horoskopu Zuzany je vycházejícím znamením Střelec, jehož živlem je oheň, jeho vládcem je Jupiter. Ten, kdo má ascendent ve Střelci bývá velkorysý, štědrý, obětavý, není v žádném případě malicherný. Má otevřenou, sympatickou povahu a v jeho životě může hrát významnou roli zahraničí. To platí pro Zuzanu beze zbytku. Jak sama prohlásila, ráda se obětuje pro druhé, ráda ty, na kterých jí záleží, obdarovává dárky a je velkorysá především ke svým partnerům. Když po rozvodu žila nějakou dobu s přítelem, který měl značné dluhy, neváhala opustit svou práci a šla mu pomáhat v jeho oboru, který ani zdaleka nesouvisel s její profesí. Peníze, které vydělala v zahraničí, padly na koupi auta pro jejího přítele a z části i na zaplacení dluhů. Když se s ním potom rozešla, auto samozřejmě oželela..."
   V knize je zpracováno celkem sedmadvacet horoskopů týkajících se jednotlivých členů jedné rodiny. Je to tedy jakýsi kompaktní astrologický pohled na rodinu ve vzájemných souvislostech jejích členů. Přestože zde nacházíme i nezbytnou teoretickou průpravu, hlavní důraz je kladen na praktické zkušenosti. Tím se vlastně publikace, kterou vydalo olomoucké nakladatelství Rubico, vymyká z obvyklých literárních činů v této oblasti. Jejím prostřednictvím nahlížíme do dílny astrologů a učíme se od tohoto nepostradatelného pomocníka základům astrologické praxe.
Ida Myslikovjanová

Ida Myslikovjanová

tel.: 608 426 823

Copyright © 2023 Michal Hanusek